© K. Panský 2021
Výroba DPS ...
       O amatérské výrobě plošných spojů toho už bylo napsáno mnoho, sem tam se objevují i nové metody, postupy, no osobně používám osvědčenou výrobu fotocestou. K tomu jsem si svého času pořídil lampu na nehty, ve které jsou umístěny UV lampy (dnes bych to asi řešil UV ledkami).Ty pouze vyžadovaly jistou korekci polohy, aby se DPS zbytečně nepodsvítila. DPS kupuji již s nanesenou vrstvou, občas lze rozeznat rozdíl v tloušťce fotocitlivé vrstvy na DPS podle odstínu barvy, ale většinou se čas pohybuje okolo 45 sekund. Jako vývojku používám známý hydroxid sodný. K leptání potom chlorid železitý.

Programátory, které používám ...

Programátory AVR a PIC
     Dragonem, úplně vpravo, lze i odblokovat špatně naprogramované FUSE u AVR. 
Tvorba oválných prokovů v Eaglu ...

Návrh a výroba oválných prokovů DPS
    Původně jsem zkoušel kulaté prokovy a jednotlivé piny štípat, brousit, ale estetika, přesnost vzala za své, nakonec řešení nebylo vůbec složité :-)

     Dorazily krimpovací kleště HT-225D na neizolované fastony, je paráda s nimi dělat, už žáné neohrabané lisování kleštičkami :-)
Kleště na lisování neizolovaných fastonů.

Itronové hodiny
Dorazila první a asi nejdůležitější várka součástek na stavbu  itronových hodin, desetipinové patice jsou už také na cestě. :-)
První várka součástek pro itronové hodiny

Krimpovací kleště ...
Vrtání - broušení - frézování
        Dorazila sada Dremel v. 4000 pro vrtání, broušení a frézování, včetně stojánku. Výroba vlastních DPS bude zase o kus snadnější, stejně tak různých krabiček a jejich úpravy. :-)
Dremel

Pájení ...
Dorazila mikropáječka od Weller, snadná výměna hrotu, komfortní nastavení, prostě super. :-)
Mikropáječka Weller