© K. Pansky 2021 - 2024
Spínací hodiny v.1
   Spínací hodiny v.1 řídí mikrořadič ATtiny1616, ten má 16 kB paměti programu, údaj o času se vyčítá z RTC DS3232M, vše se zobrazuje na LCD 2x16 znaků na bázi řadiče HD44. Vše je ovládáno 4 tlačítky. Podsvětlení displeje je řízeno signálem PWM od mikrořadiče. Tato verze má 3x ON-OFF výstup (na boardu 3 led diody), každý z nich má možnost nastavit 1 časový úsek sepnutí v závislosti na dnu v týdnu. Kód softwaru menu je celý umístěn v paměti programu, ke každé položce menu a submenu jsou volány odpovídající funkce.
   
Edit: Co se týče použitého displeje, vzhledem k větším rozměrům jsem se rozhodl použít jinou variantu a to EAdogs162, ten se vejde do standardních modulových krabiček na DIN lištu.Tento displej komunikuje po SPI sběrnici. Kvůli tomu jsem musel přeprogramovat driver displeje, ale už je vše v pořádku. Co se týče 'menu', to zůstává stejné a dál se na něm pracuje.
Rozpracováno, bude doplněno video.

Úvodní obrazovka - status vsýtupů, čas - původní displej
Menu nastavení času - původní displej
Submenu nastaveni času - původní displej
Úvodní obrazovka - status vsýtupů, čas - nový displej
Nastavení parametrů hodin - nový displej
Nastavení parametrů hodin - nový displej
Na úvodním displeji je zobrazen status jednotlivých výstupů a reálný čas, následuje menu a submenu nastavení reálného času, dále menu a submenu menu Timer 1, ve kterém se dá nastavit mód "automat - manuální", u "manuálního" se dá výstup nezávisle na čase zapnout  - vypnout, dále nastavení času zapnutí a vypnutí v automatickém režimu a jako poslední nastavení dne v týdnu. To celé se opakuje i pro Timer 2 a 3. Finální podoba zobrazení položek na displeji, funkcí atp. se může ještě lišit.
Popis menu ...
Ukázky menu původního a nového displeje ...